Nowe przepisy dotyczące urlopów w 2018 roku

nowe przepisy dotyczące urlopów w 2018 roku Nowe przepisy dotyczące urlopów w 2018 roku urlop 2018 704x454

Jakie są nowe przepisy dotyczące urlopów w 2018 roku? Jedną ze zmian, która ma zostać wprowadzona, jest wykorzystanie urlopu każdorazowo w ciągu roku. Oznacza to, że pracodawca będzie mógł nas zmusić do wzięcia wolnego nawet w konkretnym terminie. Oczywiście szef będzie miał obowiązek najpierw porozumieć się z podwładnymi. Jednak w przypadku, gdy się to nie uda, to on wybierze nam datę urlopu. O terminie przełożony poinformuje nas na dwa miesiące wcześniej. Intencje są teoretycznie dobre – zmusić pracodawców do uwzględnienia  potrzeby wypoczynku pracowników. Prócz tego nie będzie można w czasie urlopu podejmować żadnych prac zarobkowych. To czas jedynie na wypoczynek.
nowe przepisy dotyczące urlopów w 2018 roku nowe przepisy dotyczące urlopów w 2018 roku Nowe przepisy dotyczące urlopów w 2018 roku calendar graphic 300x210Zmiana dotyczyć ma również urlopu na żądanie. Obecnie pracownikowi na umowie o pracę przysługują 4 płatne dni tego typu wolnego. Po wejściu w życie nowego kodeksu pracy nie otrzymamy już za nie wynagrodzenia.
Kolejna zmiana, która pojawiła się w propozycjach przepisów, dotyczy 26-dni urlopowych. Mają one być w przyszłości elastyczne – mogą zostać skrócone przykładowo do 20 dni lub wydłużone nawet do 36. Ustanawiać ma to szef wspólnie z załogą.

Copyright © 2017. Created by SECURA - Rafał Żemojduk